Dames Sjaal - Vilt - Wol - Blauw - Afmeting 200 x 35 cm – Fairtrade Nepal
Dames Sjaal - Vilt - Wol - Blauw - Afmeting 200 x 35 cm – Fairtrade Nepal
Deze sjaal is in ruige kleurvakken gevilt en door de manier van vilten is deze sjaal heerlijk soepel. De wol is aan 2 kanten gevilt dus aan beide kanten even mooi.
Deze prachtige sjaal is, in samenwerking met MooiVilt door een Atelier waarmee MooiVilt al jaren mee samenwerkt, in Nepal met de hand gevilt. De wol, die afkomstig is van het Merinoschaap, wordt geïmporteerd uit Australië. Het Chiffon waarop is gevilt is sterk, soepel en dun, waardoor de hechting van het vilt uitstekend is.
Jaarlijks ga ik, Hilda, op bezoek bij dit bedrijf dat gespecialiseerd is in het vervaardigen van Sjaals. Er werken ongeveer 40 mensen in vaste dienst. Ieder jaar wijzigt de collectie in kleuren maar ook in designs. Dit blaadjesmotief heb ik in opdracht gegeven en wordt in vele kleuren met de hand vervaardigd. Omdat ik regelmatig het bedrijf bezoek en de producten bespreek kan ik rekenen op een goede kwaliteit. De vrouwen die de sjaals vervaardigen krijgen jaarlijks een extra bonus uitgekeerd om ze te bedanken voor hun inzet voor mijn bedrijf.
Wasadvies: Weinig wassen, alleen indien nodig. Op de hand in een bak met lauw water. Weinig tot geen zeep gebruiken. Niet laten staan in het water. Lichte druk met de hand, niet wringen. Uitspoelen en in een handdoek rollen om het meeste vocht te verwijderen. Liggend of dubbel opgehangen laten drogen. Geen wasknijpers gebruiken. Strijken op wol stand.